エピソード

  • Ankstyvoji Neo-Psychedelia (II dalis)
    2024/11/03
    Antroji dipticho apie neo-psichodelinės muzikos ištakas - muzikantai devinto ir dešimto dešimtmečių sandūroje groję įkvėpti šešiasdešimtųjų psichodelikos. Šioje dalyje klausomės reiveriškų „Primal Scream" ir jų legendinės „Screamadelica", įrašytos kartu su Andrew Weatherall, kiek pompastiškų ir orkestrinių, bet labai gražių „Spiritualized" ir tikrų pankiškų neo-hipių „The Brian Jonestown Massacre". Svaigulys garantuotas!

    Ved. Eglė Naujokaitytė-Muk
    続きを読む 一部表示
    1 時間
  • Ankstyvoji Neo-Psychedelia (I dalis)
    2024/10/27
    Sukant ratus apie aštuoniasdešimtųjų pabaigą, o taip pat prieš kelias savaites pabuvojus Liverpulyje ir pas Julianą Cope'ą, logiškas tolimesnis žingsnis - į svaiginantį neo-psichodelikos pasaulį, per dvi tam skirtas laidas. Pirmoje dalyje klausomės pirmųjų jos garsų - o viskas prasidėjo nuo to, kad aštuoniasdešimtųjų pradžioje kai kurios post-punk grupės iš naujo ėmė klausyti ir mėgdžioti šešiasdešimtųjų psichodelinę muziką ir vadinti save "acid pankais". Pamažu iš to išsigrynino bendraminčių banga, neturinti vienos aiškios vietos visame pasaulyje, ir aštuoniasdešimtųjų pabaigoje jau klestėjo tokios grupės kaip buvę "Bauhaus" nariai (be vampyro vokalisto) "Love and Rockets", svaiginantys kosminiai rokeriai "Spacemen 3", vėliau groję kaip "Sonic Boom" ir "Spiritualized", o ne viena tamsesnės muzikos grupė irgi nesibodėjo flirtuoti su lizerginiais šešiasdešimtaisiais. Apie grupes, iš kurių mokėsi grupės, iš kurių mokėsi "Garbanotas" (o gal ir jie patys!) - šioje "Magiškoje muzikoje".

    Ved. Eglė Naujokaitytė-Muk
    続きを読む 一部表示
    1 時間
  • Besistebintis genijus: laida skirta atšvęsti Julianą Cope'ą
    2024/10/20
    Dar viena laida į šventinių kolekciją - skirta lietuvių klausytojams tikrai mažiau pažįstamam, autentiškam keistuoliui ir stilingam išsišokėliui, "kultinių atlikėjų kultiniu atlikėju" vadinamam intelektualui ir istorikui, senovinių akmenų ir neolito ekspertui, psichodeliniam druidui, muzikos kritikui ir rašytojui Julianui Cope'ui, apie kurį jau prieš kelias savaites buvo užsiminta šiek tiek laidoje skirtai Liverpulio Naujajai bangai. Ne veltui - Julianas bent pusę devintojo dešimtmečio lyderiavo neo-psychedelia grupei "The Teardrop Explodes", o paskui dar kelis dešimtmečius iki šių laikų kūrė savitą, visokias politines, socialines, religines... kosmines ir ezoterines temas itin įmantriais būdais apdainuojančią muziką. Sunku tokią margą ir ryškią asmenybę bandyti sutalpinti į vieną valandą eterio, tačiau gal kam nors tai bus postūmis panirti į šio tikrai magiško neo psichodelikos ir folko bei krautroko stiliais grojančio kūrėjo, ne tik savo pastangomis sugrąžinusio Scott'ą Walker'į į akiratį, bet ir dirbusio su tokiais ezoteriniais pogrindžio vardais kaip "Coil'ų" Thighpaulsandra, "Spiritualized" Mooney ir Sunn O))), bekraštį psichodelinį pasaulį.

    Ved. Eglė Naujokaitytė-Muk
    続きを読む 一部表示
    1 時間
  • Australijos 9-ojo dešimtmečio pogrindis
    2024/10/13
    Nusikeliame į didžiąją salą-žemyną ir jos devintąjį dešimtmetį - kai praktiškai kone kiekviename didesniame jos mieste klestėjo po vietinę sceną. Šioje laidoje jos vedėja Eglė surenka jai arčiausiai širdies esančius sąskambius iš visos Australijos - jie gana įvairūs, bet ir nuoseklūs - daugiausiai new wave ir post-punk, su ypatingu paminėjimu vienai svarbiausių australų pogrindžio grupių eksperimentiniais „Severed Heads" ir nauju atradimu - kreivu minimalistiniu funk'u „Essendon Airport".

    Ved. Eglė Naujokaitytė-Muk
    続きを読む 一部表示
    1 時間
  • Aš senuosiuose mirštančiuose metuose: laida skirta PJ Harvey
    2024/10/06
    Prieš dvi savaites per "Magišką muziką" jo gimtadienio proga klausėmės Nick'o Cave'o o štai šios savaitės laida skirta jo neįmanomai meilei - moteriai, kuriai sukurtas vienas geriausių Cave'o albumų "The Boatman's Call", o taip pat hito "Henry Lee" femme balsui - vienai žaviausių muzikančių alternatyvios muzikos istorijoje Polly Jean Harvey. Devyniasdešimtaisias pradėjusi kaip britų atsakymas į amerikietišką grunge'ą, pakeitusi daugybę personažų ir apdainavusi tamsiausias moteriškos ar tiesiog žmogiškos sielos gelmes, o šiai dienai kaip kokia šiuolaikinė druidė pasakojanti pagoniškas anglosaksų sakmes nuo naujojo amžiaus pradžios ir dar pernai išleistame albume "I inside the Old Year Dying". Iš rankų nepaleidusi gitaros, amžių sankirtos "50 feet Queenie" - vienintelė ir nepakartojama PJ Harvey. Jai ir jos taip pat į rėmus netelpančiai, rudeninei muzikai ši laida.

    Ved. Eglė Naujokaitytė-Muk
    続きを読む 一部表示
    1 時間
  • Liverpulio Naujoji banga
    2024/09/29
    Laida, kurį galbūt ir būtų likusi užmarštyje, jei ne staiga kaip priminimas nuskambėję „Echo & the Bunnymen" ir įkvėpę jai „Magiškoje muzikoje" dar nepaliestą post-punk ir new wave kampelį Liverpulyje - pop muzikos sostinėje, iš kurios kilę ne kas kiti kaip jos krikštatėviai Bitlai. Taigi grįžtame į devintąjį dešimtmetį ir klausomės niekaip iš to melodingo „prakeiksmo" taip ir nesugebėjusių atsikratyti grupių: jau minėtų, poetiškų Bunnymen'ų su savo vardine dėžute pavadinta Echo, labiau šešėlinių, bet tikrai pogrindžiui ne vieną puikų grūvą ir melodiją dovanojusių „Pink Industry" (galbūt įvkėpusių ir Manfredo plokštelės pavadinimą?), atskirame savo sukurtame pasaulyje gyvenantį Julian Cope ir jo Teardrop Explodes, ir alternatyvaus Liverpulio pop karalių ir sintezatorinės muzikos pradininkų „Orchestral Manouvres in the Dark", arba tiesiog „OMD". Grynas įrodymas, kad alternatyvi muzika - nebūtinai tamsi!

    Ved. Eglė Naujokaitytė-Muk
    続きを読む 一部表示
    1 時間
  • Laida, skirta atšvęsti Nick'ą Cave'ą
    2024/09/22
    "Magiška muzika" grįžta į senąjį savo formatą - ciklą laidų apie alternatyviosios muzikos istoriją - chronologiškai, nuo septintojo dešimtmečio pabaigos iki mūsų dienų, su šen bei ten įterptinėmis ypatingomis laidomis, skirtoms kuriam nors svarbiam alternatyvos veikėjui. Kaip ir ši - kadangi taip sutapo, kad laida išeis rugsėjo 22, buvo nutarta skirti ją atšvęsti ir peržvelgti iš esmės į jokius žanrus nesutelpančius Nick'ą Cave'ą ir jo Bad Seeds, ypač ta proga, kad tai jų frontmeno gimtadienis. Nuo pirmųjų gotiškumo apraiškų ir aštuntojo dešimtmečio praleisto tamsiame Berlyne, iki visceralių ir karštligiškų metų San Paule, ir galiausiai grįžimo prie įtaigios ir neskystos dainuojamosios poezijos. Visad lydint religijai, aistrai ir mirčiai. Patetiška? Taip, nes tai laida, skirta atšvęsti kūrėją, kuriam pavyko paversti patetiką žavia.

    Ved. Eglė Naujokaitytė-Muk
    続きを読む 一部表示
    1 時間
  • Ketvirtojo pasaulio dienoraštis V
    2024/09/15
    Uždarant LRT Opus vasaros sezoną - bene paskutinioji psichogeografinių grojaraščių - „dienoraščių“ serijos dalis, o kartu ir penktoji Ketvirtojo pasaulio temoje. Muzika kurianti įsivaizduojamas erdves, tolius, šalis ir visuomenes bei jų papročius. Įkvėpta trimitininko Jono Hassellio.

    Ved. Eglė Naujokaitytė-Muk
    続きを読む 一部表示
    1 時間